Ankara Şeffaf Plak, Ankara Şeffaf Plak Tedavisi, Ankara Şeffaf Plak Tedavisi Fiyatları, Ankara Şeffaf Plak Ortodonti, Ankara Şeffaf Aparey, Ankara Diş Plak, Ankara Diş Plak Fiyatları

Şeffaf Plak Tedavisi Nedir?

Şeffaf Plak Tedavisi en son ortodonti tedavilerdeki teknolojilerden birisidir. Şeffaf plak tedavisi yaptırmak isteyenlere özel yapılmış şeffaf plaklar (aligner) ile dişleri düzeltmek için uygulanan telsiz bir ortodonti tedavisi yöntemidir. Şeffaf Plakların tercih edilmesinin en yaygın sebebi, dişlerin çapraşıklığı düzeltilirken ortodonti tedavisi gördüğünüzün belli olmamasıdır.

Şeffaf plaklar tedavisi hem yetişkinlere hem de gençlere ve çocuklara uygulanabilen bir tedavidi yöntemidir. Ankara’da Şeffaf plak tedavisi yaptırmak istiyorsanız şeffaf plak tedavisine uygun olup olmadığınızı sadece doktor muayenesinden sonra karar verilebilir. Diş tellerinin kullanıldığı tüm vakalarda şeffaf plaklar tedavi icin kullanılabilir.

Uzm. Dt. Zeynep Karakoç kliniğinde Şeffaf plakların ölçüsü alınır. Bu ölçüler CAD-CAM sistemi denen 3 boyutlu tarama yöntemi ile bilgisayar ortamına aktarılır. Sanal ortama aktarılan dişler, bilgisayar simülasyonuyla hareket ettirilir.

Dişlerin hareket etmesi istenen pozisyona göre seri olarak şeffaf plakları üretilir. Her plak belli miktarlarda dişlere hareket vererek tedavi süreci tamamlanır. Plaklar 7 ile 15 gün arasında takılır sonra diğer plağa gecilir.

Dişlerin hareketinin sağlanması için güç uygulanır bundan ötürü şeffaf plaklar takılırken tahakküm oluşturur. İlk kez dişlere geçildikleri esnada hissedilen bu ağrı, belirli bir zaman sonra uyum sağlandığında oluşturmaz.

Şeffaf Plak ve Şeffaf Plak Tedavisi, Metal ve porselen diş tellerine alternatif olarak geliştirilen ortodonti Şeffaf plak uygulamaları tüm ortodontik tedavilerde kullanılabilir. Her düzeydeki problem için her yaşta kullanilabilir. Şeffaf plak diş teli yönteminde kullanılan kalıplar ısıyla şekillendirilir ve esnek kullanım avantajı sağlar. Özellikle ortodonti tedavisinin iş ve okul hayatını etkilemesini istemeyenler, gün içinde sık sık insanlarla iletişim halinde olan kişiler, sanatçılar, tiyatrocular, futbolcular ve yöneticiler tarafından tercih edilmektedir.

Şeffaf plak tedavisi sırasında istenildiği zaman plakların çıkarılabilmesi ve daha sonra tekrar takılarak tedavinin aksatılmadan sürdürülmesi avantaj sağlamaktadır. Yemek yerken, diş fırçalarken çıkarılabilen şeffaf plaklar her yaştan kişide rahatlıkla kullanılabilir.

Şeffaf Plak Tedavisi Nasıl Yapılır?

Şeffaf plak uygulaması öncelikli olarak hastadan fotoğraf, radyograf ve ölçü kayıtları alınır. Ardından yine bilgisayar destekli tasarım yazılımıyla dişlerin hareketlerine göre ağız kalıpları oluşturulur. Eğer gerekliyse tedavi planı diş hareketlerine göre gözden geçirilir. Tedavinin ilerleyen aşamalarında da ağız kalıpları alınır. Şeffaf diş plakları setler halinde tasarlanır. Her şeffaf plak yaklaşık 2 hafta kadar kullanılır. Hasta için oluşturulan tedavi planına göre plakların kullanımı devam eder. Öngörülen sürede tedavi neticelendirilir.

Şeffaf plak, klasik ortodonti tedavisinin oluşturduğu görünüm kaygısının olmadığı, yakından bakılmadığında fark edilmeyen diş teli tedavi alternatiflerinden biri olarak son yılların en çok tercih edilen ortodonti yöntemidir. Kişiye özel olarak tasarlanan, kullanım kolaylığı sağlayan, dişleri fark ettirmeden olması gereken konumuna getiren şeffaf plaklar, iş ve sosyal hayatının diş teli tedavisinden etkilenmemesini isteyenler için en doğru seçim olacaktır. Ayrıca ileri yaşlarında diş teli tedavisi görmek isteyenler, yöneticiler, takım liderleri, halkla ilişkiler uzmanları, IK çalışanları, doktorlar, hemşireler, öğretmenler, reklam ve tanıtım departmanları, mağaza sorumluları ve satış uzmanları için de şeffaf plak tedavisi avantajlı olacaktır. Dilediği an diş tellerini çıkarabilmenin rahatlığını yaşamak isteyenler için şeffaf plak tedavisi idealdir. Neden şeffaf diş plağı tercih etmeliyim diyorsanız ortodonti uzmanları ve diş hekimlerinden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Ankara’da şeffaf plak tedavisi için Uzm. Dt. Zeynep Karakoç’tan muayene için randevu alabilirsiniz.

Şeffaf Plak Tedavisinin Özellikleri

Genellikle diş teli tedavisi için geç kaldığını düşünen ve estetik kaygısı olan kişiler tarafından tercih edilen şeffaf plaklar, her yaştan kişiye uygulanabilmesi açısından oldukça avantajlıdır. Ayrıca şeffaf plak avantajları:

  • Estetik ve zarif bir görünüme sahip olursunuz.
  • Doktor koltuğunda geçirilen süreyi kısaltır.
  • Geleneksel diş tellerinden daha az muayene gerektirir.
  • Çıkarılabilir olması nedeniyle ağız hijyenini rahatlıkla sağlama avantajı sunar.
  • Geleneksel diş tellerinin aksine şeffaf plaklar yemek yerken çıkarılabilir.
  • İnce yapısı sayesinde diş üzerinde yük oluşturmaz.
  • İstenildiği zaman çıkarma ve takma konforu sunar.
  • Estetik ve zarif görünümüyle ağzınıza tam uyum sağlar.
  • Kullanım rahatlığı ve hastanın tedavi şeklini belirlemesinin konforunu sunan şeffaf plaklar, istenilen yaşta ortodonti tedavisi olmak isteyenler için idealdir. Tedavi olduğunuzu bile anlamadan dişleriniz düzelir.

Şeffaf Plak Tedavisinin Avantajları

Ankara’da yaptıracağınız Şeffaf plak tedavisinin en önemli sayılabilecek avantajı, günlük yaşantınızı katiyen olumsuz etkilememesi olacaktır.

Çıkarılabilir seri halinde alignerlardan oluşan görünmez ve size özel üretildiği için tedavi sürecinde istediğiniz gibi gülebilirsiniz.

Bir şey içerken, yemek yerken ya da diş fırçalarken plaklarınızı zahmetsizce çıkartabilir ve istediğiniz yemeği yiyebilirsiniz.

Şeffafa Plak Tedavisi metal kullanılmadan ve yumuşak plaklardan oluştuğu için diş ve diş etlerinizi rahatsız edecek hiçbir şey olmaz.

Şeffafa Plak Tedavisi Her yaş grubuna rahatlıkla uygulanabilir.

ŞEFFAF PLAK TEDAVİSİ – VİDEO

ŞEFFAF PLAK FOTOĞRAFLAR