Ankara Şeffaf Plak, Ankara Şeffaf Plak Tedavisi, Ankara Şeffaf Plak Tedavisi Fiyatları, Ankara Şeffaf Plak Ortodonti, Ankara Şeffaf Aparey, Ankara Diş Plak, Ankara Diş Plak Fiyatları

Şeffaf Plak tedavisinden önce bir hazırlık yapılması gerekir mi?

Şeffaf Plak Tedavi öncesinde ağız içi bakımının yapılıp tüm çürük dişler ve diş taşlarınızın temizlenmesi şarttır. Sizin durumunuza bağlı olarak doktorunuz, şeffaf plak tedavisi yapılmadan 20 yaş dişlerinizin çekilip çekilmeyeceğini söyler. Daha sonra ölçü alınıp yapımına başlanır.

Şeffaf Plak tedavisi bittikten sonra herhangi bir işlem yapılır mı?

Bütün ortodontik tedaviler için geçerlidir. Tedavinizden sonra dişlerin iç kısmına çok ince dışarıdan görünmeyen teller takılır. Dişlerde oynama olmaması veya geri dönme gerçekleşmemesi açısından bu teller takılır. Bu tellerin süresini ortodontistiniz belirler.

Şeffaf Plak alignerlarında, plastik malzeme imalatında kullanılan Bisphenol-A bulunur mu?

Şeffaf plak alignerleri, bebek biberonları ve pet şişelerde kullanılan, birçok sağlık sorununa yol açtığı için de USA, Kanada ve Avrupa Birliği tarafından kullanımı yasaklanan Bisphenol-A ya da fitalat (phthalates) maddelerini kesinlikle içermez. Bu yüzden, şeffaf plak tedavisini hamilelik ve süt verme dâhil yaşamınızın her döneminde, güvenle yaptırabilirsiniz.

Şeffaf Plak Diş Teli Tedavisi Süresi

Şeffaf plak diş teli tedavisi, klasik metal diş teli tedavilerine göre birkaç ay daha uzundur. Kişinin diş ve çene yapısına, diğer diş tedavilerine ihtiyacı olup olmamasına, hekimin tedavi planına göre bu süre değişebilir. Şeffaf diş plağı kişiye özel olarak planlanacağı için en doğru tedavi süresini hekiminiz belirtecektir.

Şeffaf Plakları Kullanmayı Unutursanız Ne Olur?

Şeffaf plaklar günde 18 – 20 saat kullanılması gereken apareylerdir. Şeffaf plakları kullanmayı unuttuğunuzda tedavi süreciniz uzayacaktır. Doktorunuzun önerdiği zaman dilimlerinde plaklarınızı kullanmaya özen göstermelisiniz. Bu zaman dilimlerine uymadığınızda dişlerinizin doğru şekilde dizilmesi daha geç gerçekleşecektir.

Şeffaf Plak Mı Lingual Mı?

Görünmez diş telleri olan lingual ve yakından bakılmadıkça belli olmayan şeffaf plaklar son yılların en çok tercih edilen ortodontik tedavilerindendir. Lingual diş telleri, dişlerin arka yüzeyine yerleştirildiği için şeffaf plaklar gibi belli olmamaktadır. Bu açıdan aynı avantaja sahip olan lingual ve şeffaf plaklar arasından en kısa tedavi süresine lingual diş telleri sahiptir. Ancak lingual plaklar şeffaf plaklara göre daha pahalıdır ve kullanımı ile temizliği daha zordur. Hekiminizin önerilerine göre şeffaf plak tedavisi şeklinizi belirleyebilirsiniz. Estetik kaygısı yaşamadan dişlerinizi şekillendirmek, mutlu ve sağlıklı bir gülüşe sahip olmak istiyorsanız şeffaf plaklar tam size göre. Muayeneden yaklaşık 1 hafta sonra tedavinize başlarsınız. Tedavi süreniz dişlerinizin var olduğu konuma göre ortalama 3-5 ay arası sürmektedir. Her bir şeffaf plak günde en az 22 saat kullanılacak olup 2 hafta boyunca takılır.

Şeffaf Plak Tedavisi Kimlere Uygulanır?

Şeffaf plak tedavisi her yaştan hastaya uygulanabilir olduğu için son yıllarda en çok tercih edilen ortodonti yöntemlerinden biri haline gelmiştir. Görünmeyen yapısıyla metal tellerden ayrıcalıklı olan şeffaf plaklar:

  • Plak kullanımına uygun diş çapraşıklığı olan kişilere,
  • Ağız, diş ve çene yapısı tedaviye uygun olan kişilere,
  • Dişleri arasında aşırı büyük boşluk bulunmayanlara,
  • Alt ve üst çene kemiklerinde gömülü diş bulunmayanlara,
  • Çene yapısında anormallik bulunmayanlara,
  • Estetik kaygısı olan kişilere,
  • İşi ve sosyal çevresi nedeniyle görüntüsüne önem verenlere uygulanabilir.
  • Şeffaf plak tedavisi, amacı hem görünümünün hem de ağız sağlığının ideal olmasını isteyen herkese uygulanabilir. Şeffaf plak diş teli uygulamalarından daha estetiktir.

Uzm. Dt. Zeynep Karakoç Ankara Şeffaf Plak, Ankara Şeffaf Plak Tedavisi, Ankara Şeffaf Plak Tedavisi Fiyatları, Ankara Şeffaf Plak Ortodonti, Ankara Şeffaf Aparey, Ankara Diş Plak, Ankara Diş Plak Fiyatları konusunda tüm sorularınıza muayene için randevu almanız halinde kliniğinde hasta kabulu ve bilgilendirmesi yapmaktadır